Únor 2009

Avril nosí věci s Adeline Street

21. února 2009 v 11:34 | Dituska |  Womens
Našla jsem dvě fotky kde má Avril Lavigne věci s Adeline Street.Ta stránka se jmenovala avril-source.Minority

21. února 2009 v 11:23 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 2000
Režie: Evan Bernard
Délka: 2:49
Info:
Minority je první píseň z alba Warning (2000). Ve videu jedou GD po ulici na blýskavém alegorickém voze, doprovázeni skupinou punk mažoretek a dalších lidí. Video končí devastací vozu zdobeného provokativními symboly. Na začátku videoklipu BJA vybrnkává na kytaru, kterou píseň také končí, na konci je ale na kytaře vidět nalepený nápis:"against all authority" ("proti vší autoritě"). Tři nafukovací panáci, vznášející se nad hrající kapelou, byli nápadem režiséra E. Bernarda.

Last Ride In

21. února 2009 v 11:15 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1999
Režie: Mark Kohr
Délka: 3:49
Info:
Last Ride In je v podstatě amatérské video členů kapely. Hlavní důvod natočení videoklipu bylo utvořit jakýsi dokument, nikoli vytvořit video ke skladbě. Jestli jste někdy přemýšlely, kdo je ten člověk na skateboardu, tak se to zřejmě nikdy nedozvíte, kluci na tento dotaz svým fanouškům nikdy neodpověděli.

Nice Guys Finish Last

21. února 2009 v 11:12 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1999
Režie: Evan Bernard
Délka: 4:07
Info:
Ačkoli tato píseň je na albu Nimrod, tak původně vyšla jako sountrack k "Varosity Blues" (studentské blues). Video je stylizováno do podoby fotbalového zápasu. Kalifornští kabrňáci se při hře na nástroje domlouvají znakovou řečí se svými trenéry. Video je vtipné a velmi energické. Můžeme například sledovat fanouška kradoucího košili ze stánku se suvenýry, nebo trenérův povzbuzující projev v šatně, který je parodií tehdejší filmy z fotbalového prostředí. Na konci zápasu řekne BJA nesmrtelnou frázi "There is no I in team" ("Nemají v týmu mě", ale je možno to přeložit také jako "V týmu není žádné JÁ", tzn., že všichni musí táhnout za jeden provaz).

Redundant

21. února 2009 v 11:07 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1998
Režie: Mark Kohr
Délka: 2:28
Info:
Jako třetí počin z alba Nimrod byl vydán videoklip Redundant, tedy nadbytečný. Můžeme zde sledovat stále dokola se opakující scény ke kterým se přidávají stále další.Videoklip zachycuje rutinu každodenního života. Billie hraje v uniformě Noble Cycles El Jebel.

Good Riddance (Time of Your Life)

21. února 2009 v 11:04 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1997
Režie: Mark Kohr
Délka: 2:28
Info:
Druhá skladba z alba Nimrod, kterou původně kluci ani nemínili zveřejnit. Skladba, která zaujala široké vrstvy posluchačů, i těch, kterým byl jinak styl GD cizí a vzdálený. Nesmírně citový text a videoklip poskládaný z velmi jednoduchých obrazů, které ale v celkovém efektu vypadají velmi působivě a divákovi předávají přesně tu citovou hloubku, kterou BJA zamýšlel.
V klipu hraje Billie Joe na kytaru ve ztemnělém pokoji plném zdánlivě nahodilého nepořádku. Mezitím sledujeme velmi krátké záběry na různé lidi, kteří vypadají, že se právě nad něčím hluboce zamýšlejí. Je zde záběr též na Mika plnící nádrž automobilu a Trého, právě ošetřovaného po pádu z kola. Skladba se stala jednou z nejoblíbenějších a je paradoxně naprosto odlišná od všeho, co GD kdy nahráli. Kritici píseň označili jako "Green Day a jejich dospělý pohled na svět". Samotní GD označili zařazení této písně na album jako nejvíc punk věc, co kdy učinili.
Videoklip začíná brnkáním, ovšem když si pustíte samotné CD a dáte si zvuk trochu hlasitěji, uslyšíte, jak Billie dvakrát špatně vybrnká melodii a ještě než se mu to nakonec podaří, uleví si svým oblíbeným neslušným výrazem "FUCK".

Hitchin' A Ride

21. února 2009 v 11:01 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1997
Režie: Mark Kohr
Délka: 2:50
Info:
Hitchin' a Ride byl první videoklip z alba Nimrod (1997). Odehrává se v jakémsi klubu nebo salonu z 20. let, kde GD vystupují v dobovém oblečení.

Walking Contradiction

21. února 2009 v 10:59 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1996
Režie: Roman Copolla
Délka: 2:35
Info:
Jedno z nejnákladnějších videí (něco okolo 300 000 dolarů), ve kterém se kolemjdoucím odehrává jedna nehoda za druhou. Úrazy jsou nevědomky způsobovány jednotlivými členy GD, kteří směřují k místu svého srazu. Všechny, vesměs automobilové nehody jsou korunovány zřícením budovy v pozadí odjíždějícího auta s členy GD. Samotní členové kapely se o tomto videu vyjádřili jako o jednom z nejlepších, které natočili. Stejně jako Stuck With Me nebylo Walking Contradiction vydáno jako singl, ale pouze jako video. Zajímavostí je, že téměř všechny nebezpečné scény byly natočeny bez dablérů, krom té, kde Billeho málem srazí náklaďák. Video vymyslel Tré.

Brain Stew / Jaded

21. února 2009 v 10:53 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1996
Režie: Kevin Kerslake
Délka: 4:30
Info:
Brain Stew/Jaded jsou vlastně dvě slepené písně z alba Insomniac (podobný jev se objevil i na pozdějším albu AI v podobě písní Are We The Waiting a St. Jimmy). Děj se odehrává na smetišti, kde jsou GD taženi na starém gauči buldozerem. Prostřednictvím koně válejícího se v prachu se plynule dostaneme do skladby Jaded, jejíž video je točeno ve velmi zrychleném tempu. V žádném jiném videoklipu GD s neobjevilo najednou tolik zvířat (holuby, červy, pes, kůň).

Stuck With Me

21. února 2009 v 10:48 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1995
Režie: Mark Kohr
Délka: 2:18
Info:
Klip se skládá z animací, které jsou na titulní stránce alba Insomniac. Kresba se jmenuje God Told Me To Skin You Alive. Pohybující se obrazy jsou střídány hrající kapelou, záběr na ní vždy vystoupí z nějakého objektu na kresbě. Nejen v této skladbě, ale na celém albu (Insomniac) se odráží Billieho zážitky z dětství, kdy byl pod tlakem učitelů, neměl moc přátel a cítil se jako vyvrhel společnosti. Tento jeho pocit se odráží i ve většině starších songů Green Day.

Geek Stink Breath

21. února 2009 v 10:42 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1995
Režie: Mark Kohr
Délka: 2:19
Info:
Geek Stink Breath bylo uvedeno jako první píseň z alba Insomniac (1995). Odehrává se v zubní ordinaci, a můžeme v něm sledovat celý proces trhání zubu. Video je oblíbeno především u stomatologů a sadomasochistů.

When I Come Around

21. února 2009 v 10:34 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1994
Režie: Mark Kohr
Délka: 3:10
Info:
V pořadí čtvrtá písnička z alba Dookie, opět velice oblíbená. Ve videoklipu GD procházejí ulicí a budovou. V klipu se objeví několik osob, sledujících další osoby, kteří sledují další a tak stále dál... aby se nakonec kruh uzavřel. Zahrál si zde i Jason White - dlouholetý přítel kapely a zároveň doprovodný kytarista. Skladba sklidila velký úspěch jak u diváků, tak u kritiky.

1.039 Smoothed Out Slappy Hours

20. února 2009 v 22:42 | Dituska |  významy textů
*AT THE LIBRARY - BJ napsal tuhle píseň o dívce, která byla ošklivá, ale BJ si myslel, že s ním chce chodit. Viděl ji v knihovně, a tak se jí šel zeptat, jestli by s ním nešla ven. A ona mu řekla, že ne, že už má přítele ...
*DON'T LEAVE ME - Je to o někom velmi důležitém v Billieho životě. A ten ho opustil...
*I WAS THERE - Tento song napsal John Kriftmeyer (Al Sobrante) o svém působení ve skupině. O vzpomínkách. A tom, jak ho mrzí, že pořád někam odjíždí.
*DISAPPEARING BOY - BJ napsal tenhle song, když byl mladší. Je o tom, jak byl osamělý a jak se cítil být pro každého neviditelným.
GREEN DAY - O tom, kdy si začínáme vážit i sebedrobnějších věcí v našem životě. "Zelený den" je den, kdy nic neděláme, jen hulíme...
*GOING TO PASALAQUA - Billie napsal tento song o dívce jménem Jennifer, do které se zamiloval. (pozn. Pasalasqua je pohřební síň v Rodeu, Californii).
*16 - O 16. roku života. Vnímáte fakt, že už dospíváte a musíte se postavit k životu čelem.
*ROAD TO ACCEPTANCE - BJ chce, aby ho lidé respektovali a nebyl jen vyvrhelem.
*THE JUDGE'S DAUGHTER - Song je o touze najít dokonalou holku.
*PAPER LANTERNS - Pochopíte sami: "I'm understanding now that we are only friends. To this day I'm asking why I still think about you."
*WHY DO YOU WANT HIM? - Billie přemýšlí, proč chce jeho matka svého přítele. Tento song byl vůbec první, co kdy BJ napsal. Napsal ho ve 12ti letech!
*409 IN YOUR COFFEEMAKER - O každodenním snění...
*KNOWLEDGE - Cover verze písně od Operation Ivy.
*1,000 HOURS - BJ přemýšlí o holce, kterou zná.
*DRY ICE - O pocitu, kdy nemůžete zapomenout na nějakou holku a pořád po ní toužíte.
*ONLY OF YOU - Podobné jako u Dry Ice.
*THE ONE I WANT - Opět zamilovaná píseň. Jasná a zřetelná.
*I WANT TO BE ALONE - Jak už název sám napoví, Billie chce být sám...


Pogo Paradise

20. února 2009 v 10:10 | Dituska |  CD/DVD

Datum vydání:15.11.2002
Vydavatelství:Music Video Distribution
Bonus: Photo gallery
Info:
Zachycuje průřez punkové scény v San Franciscu v roce 1993. Green Day pokračovali na cestě nejvýznamnějších celosvětových hudebníků. Zatímco dosáhli chvály a byli označováni jako obrovská inspirace pro mnoho následovatelů. Pogo Paradise obsahuje interview se členy Green Day a s lidmi se kterými se potkali na cestě za slávou. Představuje také příbuzné punkrockerů a odhaluje kořeny této mimořádné kapely.

Welcome To Paradise

20. února 2009 v 10:01 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1994
Režie: Mark Kohr
Délka: 3:43
Info:
Tento videoklip zachycuje odvázanou atmosféru na koncertě GD. Fanoušci šílí, vbíhají na podium a skáčí do publika. Během koncertu Billie Joe zapálí papír a nechá ho shořet. V závěru se nějaká fanynka rozeběhne k Billiemu, ale muž hlídající fanoušky, jí vhodí zpátky do davu. Billie se k němu rozeběhne a strčí ho z podia. Na úplný konec skočí Mike do publika.

Basket Case

20. února 2009 v 9:55 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1994
Režie: Mark Kohr
Délka: 2:59
Info:
Jeden z nejznámějších videoklipů Green Day z alba Dookie. Celý videoklip se odehrává v psychiatrické léčebně, kde jsou GD pacienty. Basketcase katapultovalo GD do prvních příček tehdejších hitparád. Videoklip byl původně natočen černobíle, barvy byly dodělány později, což bylo zcela záměrné, barvy jsou tak mnohem ostřejší a diváka měli vtáhnout více do děje.

Longview

20. února 2009 v 9:47 | Dituska |  videografie

Datum vydání: 1994
Režie: Mark Kohr
Délka: 3:47
Info:
První video od Green Day Longview z alba Dookie, se stalo ihned po uvedení jednou z nejhranějších skladeb na MTV. Videoklipem se tato kalifornská kapela dostala do širšího podvědomí posluchačů. Natáčení klipu přitom bylo velice levné, s náklady okolo 300 dolarů, a to v Billieho a Mikovo tehdejším bytě. Jak řekl BJA, je to o nudě, masturbaci a hulení. A to vše je ve videu zachyceno. Například scéna kdy se BJA rozhlédne po pokoji, vezme do ruky ovladač, pohrává si s ním a v televizi se pak objeví pes z předlohy alba dookie a na obrazovku rozprskne vejce. V tomto videu je v Billieho nose zřetelně vidět kroužek, který ale prý odstranil po té, co se mu záhadným způsobem zachytil za kytaru (kroužek má pak ještě ve videu Basketcase a Welcome To Paradise).

International Supervideos!

18. února 2009 v 17:22 | Dituska |  CD/DVD

Datum vydání: 13.11.2001
Vydavatelství: Warner Brothers
Info:
Punkrockové trio Green Day se proslavilo v devadesátých letech na MTV, díky svým netradičním videoklipům. Toto DVD obsahuje 15 nejzajímavějších klipů, zahrnující jejich extrémně populární "Basket Case," "Minority," "Waiting," a "When I Come Around,", které jsou rozděleny do 4 období Dookie, Insomniac, Nimrod a Warning.

---------------------------------------------------
--------